Земельна реформа – якою вона має бути?

12072798_104599886564148_7659610058596538077_n
Голова Сумської обласної організації Аграрної партії України звернувся до обласної влади , щоб підтримали аграріїв , які постраждали від буревію
05.07.2017
c8f29fc99996dfa78f964234a3f76283_L
Боротьбу за земельну реформу не можна згортати – Віталій Скоцик
06.07.2017
DSC_0027

Це питання обговорювали аграрії та фермери Сумщини разом із керівництвом Аграрного союзу України за круглим столом. Учасники зібрання переконані – перш за все мають бути враховані права та інтереси українців, які працюють на землі.
За словами очільника Аграрного Союзу, сьогодні в Україні власниками землі є 7 мільйонів громадян, інші — під час розпаювання — залишилися без неї. Аби всі учасники земельних відносин були захищені, не можна скасовувати мораторій до впорядкування земельного законодавства. «Головне розставити правильні пріоритети – хто повинен володіти землею? Той хто на ній працює! От він і повинен мати можливість володіти землею. Чи є у нього зараз така можливість? По-перше треба розбудувати інфраструктуру і систему, яка б дозволила це зробити. Потім – треба інвентаризувати земельні ресурси, щоб зрозуміти – чим же ми володіємо насправді», — зазначив Геннадій Новіков.
Аграрії та фермери вже довели владі та міжнародним структурам, що з ними потрібно рахуватися. Після масового мітингу під стінами Верховної Ради, де люди вимагали подовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, МВФ зняв цю вимогу до України. Та потреба в земельній реформі, говорить очільник обласного осередку Аграрної партії, не втратила актуальності.
«Земельне законодавство України необхідно гармонізувати із законодаством ЄС. Держгеокадастр, як вкрай корупційний орган – ліквідувати, а його функції передати органам виконавчої влади та місцевого самоврядування. Землями за межами населених пунктів мають розпоряджатися територіальні громади.
Та головне – незаперечне право і фінансові можливості купівлі землі мають належати тим, хто на ній працює, хто її ефективно використовує! Ми не допустимо, аби головним національним багатством розпоряджалася купка олігархів та грошовиті іноземці, а український фермер, виробник, селянин був «викинутий із гри». Ми за реформу в інтересах українського народу!» — підкреслив Сергій Карпенко.
На думку голови обласної спілки фермерів Михайла Махітка до проекту створення ринку землі мають включити поняття сімейних фермерських господарств, які створять додаткові робочі місця і зміцнять позиції середнього товаровиробника на селі. Пропозиції аграріїв Сумщини, які пролунали під час обговорення, увійшли до резолюції, яка буде винесена на розгляд урядової робочої групи з розробки земельної реформи.
DSC_0021