«НІ» — дикому ринку землі!

з днем місцевого самоврядування
Вітання: 7-е грудня — День місцевого самоврядування в Україні
06.12.2017
1
Токарівській школі – ювілейні «50»
08.12.2017
1

Подовжити Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення вимагають аграрії Сумщини. 7 грудня представники різних районів області зібралися на головному майдані регіону, аби закликати владу не допустити соціальної та економічної катастрофи.

23

45

1 січня 2018 року завершується дія мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, аби не допустити запровадження дикого ринку землі, під  стінами Сумської облради та облдержадміністрації збираються фермери та представники агробізнесу Сумщини.

«За часи Незалежності з України різними нечесними оборудками виведено більш як вісім трильйонів гривень! За ці гроші нечисті на руку ділки — якщо в нашій державі не буде запроваджено цивілізований ринок землі – скуплять усю землю сільськогосподарського призначення, встановлять на ній свої «порядки». А що люди? А люди тоді, прості трударі, стануть робочою скотиною, зубожілим безправним бидлом. Ну хіба не так? А якщо на землі працює місцевий аграрій, фермер, то в нього є відповідальність, якщо хочете – підзвітність, і перед сільською громадою, і перед державою в цілому! А коли барига заводить гроші з офшору, викуповуючи при цьому за безцінь нашу найбільшу цінність – землю, створюючи «мутні» схеми, то як держава з часом зможе на це впливати? Як буде наповнюватись Держбюджет?..» — ділиться своїми думками голова правління ПРАТ «Сад», член Аграрної партії Віктор СУГАК.

11 — копия10 — копия

Людей прибуває, до селян, фермерів, приєднуються небайдужі містяни. Слово для виступу — заступникові голови обласної організації Аграрної партії, голові Спілки аграрних підприємств Сумської області Олексій КАРТАВИЙ: «Шановна громадо, аграрії, сільгоспвиробники, партійці й небайдужі містяни! Наша сьогоднішня акція – на підтримку законопроекту Про продовження Мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, який сьогодні – очікувано — буде внесено на розгляд Верховної Ради. Відтак ми зібралися, щоб висловити нашу консолідовану позицію щодо ринку землі в Україні. Щоб народні обранці, депутати Верховної Ради, почули думку народу, фермерів, сільгоспвиробників та щоб врешті-решт проголосували сьогодні «ЗА» згаданий земельний законопроект. Тож що пропонуємо ми, партійці-аграрії? Чому ми «ЗА» продовження Мораторію? Скажу коротко: землею в Україні мають володіти ті, хто на ній живе та працює, а не міжнародні корпорації, яким байдуже до долі Української Держави й села. Тому треба сказати «НІ» дикому ринку землі, котрий намагаються законодавчо протиснути політики-популісти й маріонетки! А спершу треба підготувати відповідні умови, дорожню карту на шляху до майбутнього цивілізованого ринку земель сільськогосподарського призначення. Так, створити Земельний банк, який би фермерам-українцям надавав грошові кредити на придбання землі, зробити єдиний унормований Держреєстр земель, прийняти Закон про Земельний кадастр тощо. І що важливо — Президент та Верховна Рада мають нести за це спільну відповідальність!»

78

Після виступів від мікрофонів й жвавих обговорень мітингарі приймають текст ЗВЕРНЕННЯ до Президента України, голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України  щодо продовження Мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення:

                                                                                               

 Президенту України Петру Порошенку,

Голові Верховної Ради України Андрію Парубію,

Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману

                                                           

Звернення

 

Наближення виборів спокушає владу та олігархічну опозицію маніпулювати земельним питанням заради рейтингів або власних фінансових вигод. Закликаємо не допустити відкриття ринку землі в нинішніх умовах, але водночас утриматись від популізму і працювати над ґрунтовною земельною реформою!

1 січня 2018 року завершується термін дії мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Починаючи з цієї дати, згідно з п.15 Перехідних положень Земельного Кодексу України, ринок земель може бути відкритий у будь-яку мить – із прийняттям лише закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Якщо це станеться за нинішніх умов – беззаконня, рейдерства і корупції – Україну спіткає катастрофа!

Вважаємо, що питання, чи може земля стати повноцінним капіталом як для власника земельного паю, так і землекористувача, не є дискусійним. Однак виписані в коаліційній угоді парламентської більшості Верховної Ради України підготовчі кроки щодо впровадження обігу землі виконані лише частково. І при цьому парламентарі або виступають за форсований продаж землі, або ж рядяться в рятівників нації, закликаючи продовжувати мораторій безкінечно. А коаліційна угода і земельна реформа «покладені в шухляду»!

Боротися сьогодні слід не з мораторієм, а з чинниками, які його спричиняють!

Вимагаємо першочергово провести інвентаризацію українських земель, наповнити Державний земельний кадастр, виправити існуючі помилки щодо накладення меж суміжних земельних ділянок, запровадити ефективні механізми гарантування і захисту прав власності на землю, завершити реформу адміністративно-територіального устрою країни та визначити права і можливості новостворених об’єднаних громад у регулюванні земельних відносин.

Невиконання Верховною Радою технічної роботи щодо впровадження обігу земель залишить українське селянство в зубожілому стані й надалі сприятиме зростанню темпів зникнення сіл з мапи України.

Ми бачимо, що Україна вже фактично входить у передвиборчий період, і у влади зникає інтерес до конструктивних рішень. Застерігаємо від необдуманих спроб прискорити продаж землі. Без усього комплексу підготовчих елементів, без гарантування прав власності «дикий» ринок землі призведе до внутрішніх протистоянь, які підірвуть ситуацію в Україні зсередини.

Зняття мораторію на продаж земель у нинішніх умовах посилить і без того критичну ситуацію, яка склалася в країні з рейдерством в аграрній сфері, боротьбу з яким держава лише імітує. Беззаконня щодо земельних ресурсів, з яким живе держава практично усі роки незалежності, має бути зупинено.

Уже зараз в Україні провалено низку реформ, які впроваджувалися поспіхом, на вимогу зовнішніх кредиторів. Закликаємо не повторювати помилок із найбільш вагомою для країни земельною реформою, від якої залежить майбутнє українського народу та України в цілому!

Щоб не допустити соціальної та економічної катастрофи, яку може зумовити непродумане впровадження ринку землі, вимагаємо:

  • продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року, оскільки у сучасних суспільно-політичних умовах, за неспроможності діючої державної влади ухвалювати виважені рішення, відсутності дієвих механізмів захисту прав власності на землю й майно, неефективної і вкрай корумпованої судової системи, низької купівельної спроможності громадян України, поспішне відкриття ринку земель призведе до катастрофічних наслідків для українського народу та економіки країни;
  • виконати усі пункти коаліційної угоди парламентської більшості у Верховній Раді щодо запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель та здійснити необхідні підготовчі кроки;
  • розпочати широке обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель, в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.