Мистецька подія. Висоцький у Недригайлові

1
Партактив. Поговорили начистоту
17.03.2018
DSC_0527
Попереджувальний страйк аграріїв
20.03.2018
22

«Енергетика в залі просто неймовірна, люди слухають, затамувавши подих», — незмінно зазначають виконавці, щойно зі сцени ступивши за куліси. А й правда, усі дві години, усі двадцять шість концертних номерів, мов на єдиному подиху. І – на розрив аорти. Кожного з виконавців недригайлівці зустрічають щирими оплесками, а тих, хто рокотом голосу й шквалом емоцій нагадує бунтівливого Висоцького, викликають на біс.

1

14

13
Направду, про категорії вічні говорив видатний бард, про честь, совість, про служіння Вітчизні, про дружбу й вірне кохання, а тому й нині, у часи тотальної зневіри й брехні, його пісні лягають на серце. Надихають шукати прямих шляхів, не плутати манівцями.До земляків із вітальним словом почергово звертаються голова Липоводолинської та Недригайлівської районних організацій Аграрної партії — Анатолій КОБЗАРЕНКО таАнатолій КУЩ. Пан Кобзаренко навіть пригадує й цитує улюблене із Висоцького. У свою чергу, Анатолій Кущ від імені земляків дякує сумським артистам за неймовірну зустріч, запрошує якомога частіш приїздити із такими змістовними концертними програмами, адже люди в провінції спраглі до правдивого поетичного слова.

1

21

«Одинадцять років поспіль ми – сумські барди й виконавці авторських пісень — реалізуємо мистецький проект «Висоцький в Сумах». Сьогодні нашу нову концертну програму привезли до Недригайлова, — зазначає режисер-постановник Владислав РУЖЕНСЬКИЙ. – Робота проведена колосальна: і авторами-виконавцями, режисерами-постановниками, і нашим другим сценаристом Оленою БЕРЕЗОЮ. А публіка недригайлівська просто неймовірна: вдячна, чутлива до хорошої поезії. Не на кожному сумському концерті вирує такий шквал емоцій!.. До того ж, цьогоріч уперше, у рамках традиційної концертної програми, ми пропонуємо глядачеві наш мистецький експеримент – театральний перформанс «Чорна людина»»

Зазначимо, що згаданий перформанс, як на нашу думку, став абсолютно самодостатньою мистецькою «формою», у той же час, органічно вплетеною у канву концерту «Я, конечно, вернусь», присвяченого В. Висоцькому. До того ж, є найемоційнішою складовою, а, можливо, й кульмінацією цієї концертної програми. За словами пана РУЖЕНСЬКОГО, «Чорна людина» — це міні-спектакль за однойменною поемою ще одного поета з трагічною долею Сергія Єсєніна, котрий, так само, пішов у засвіти ще достатньо молодим і на піку популярності. Так само, переживав публічну самотність, коли шанувальників море, а от незрадливих друзів, рідних душ бракує. Єсєнінська поема «Чорна людина» була написана за два місяці до смерті, у ній – тодішній емоційний стан поета. Розпач, самотність, роздрай та емоційний діалог зі своїм творчим «я»…

33

28

«Експеримент із перформансом для мене знаковий: наважитися виступити в ролі режисера-постановника й головного героя у моноспектаклі для мене, непрофесійного актора, дорогого вартує! Втім, здається, мистецький експеримент вийшов вдалим, і це мене надзвичайно втішає й надихає», — почули ми після концерту від Влада Руженського.

Генеральний спонсор концерту пам»яті В. Висоцького у райооному центрі Недригайлів – Cумська обласна організація Аграрної партіх та її голова Сергій КАРПЕНКО.