За моє жито мене й бито…

detail of the legs of runners at the start of a marathon race
Перемога українських скроходів на Балканському Чемпіонаті
20.04.2018
У Конотопі обрали голову міської парторганізації
13.07.2018
1

Із ФБ-сторінки голови Сумської обласної організації Аграрної партії Сергія КАРПЕНКА:

«Зранку — тривожний дзвінок. Телефонує колега – однопартієць, директор агрофірми «Хотінська» Віктор ФОМЕНКО. Просить допомоги. Сьогодні на орендованому ним полі (вже 8 років оренди!) «крадії» скосили врожай озимої пшениці! Вивезли в невідомому напрямку! Збитків – 70 тонн зерна, що планувалось зібрати з 17га. У грошовому еквіваленті — 350 тисяч гривень! Я одразу виїхав на місце події.

11
На полі застали чужу зернозбиральну техніку. Викликали поліцію. А поки чекали, провели власне розслідування. Виявилось, техніку на роботи підрядила… ви не повірите… Державна фіскальна служба!!! Скоро приїхав і її представник Сергій БИК. І одразу ж все «прояснив»… Посадовець запевняв: інформацію щодо цього поля – засіяного, мовляв, «самозахватом» — їм надало головне управління Держгеокадастру в Сумській області. Відтак податківцями було прийнято рішення: скосити врожай на користь держави. А перед тим, як приступити до справи, — запевняв С. Бик, — податківці надіслали запит до Хотінської ОТГ щодо персоналій орендаря, а для самого фермера на спірному полі залишили таблички-попередження, що «посіви належать державі».

«Інформація про табличку – чистісінька брехня! Нічого такого не було й близько…», — запевнив мене фермер Віктор Фоменко.

9  6

«Офіційний лист від ДФС щодо цього поля ми отримали наприкінці червня. Одразу ж нашу землевпорядницю я направив до Держгеокадастру. Звісно, із усіма відповідними документами, зокрема, договором оренди, де сторони – фермер Фоменко і наша сільрада… Відтак сьогоднішніми діями ДФС здивований не менше за фермера», — чую від голови Хотінської об’єднаної територіальної громади Миколи ТОРЯНИКА.

Питання: чому замість того, щоб усіляко сприяти й допомагати малому фермерству, місцевим підприємцям-аграріям, справжнім господарям нашої землі, які дають місцевому люду робочі місця, дбають про розвиток саме цих сільських територій, сплачують податки до місцевих бюджетів. — чому замість цього держава в особі «фіскалів», навіть не спромігшись докопатись до суті, відбирає у фермера-трудівника чесно вирощений врожай, тим самим підриваючи економіку новостворених об’єднаних територіальних громад?! Чи це державницькій підхід?

17

Наостанок зазначу. Фермер В.І. Фоменко написав заяву про повернення незаконно вилученого в нього врожаю на ім’я начальника головного управління ДФС в Сумській області.  Ми — обласна організація Аграрної партії – не залишимо фермера сам на сам із цією кричущою проблемою».